Aktualności

Gramy w kratkę

• autor: DeRossi10, 2010-08-29 22:58

Po blamażu z Sępem, Rokita wygrywa 3-1 ze Skalnikiem

Nasza drużyna zdążyła już chyba do tego przyzwyczaić, że słabe mecze przeplata dobrymi, niestabilna forma i nierównomierna mobilizacja są kojarzone z Rokitą już od lat, nie inaczej jest na początku tego sezonu. Po słabym meczu w Drogini tym razem w Kornatce, podopieczni trenera Manieckiego zaprezentowali się z dobrej strony i wygrali zasłużenie 3-1.

Zwłaszcza pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy spod 353, mogła się podobać. Udane próby utrzymywania się przy piłce, gry kombinacyjnej, tak w pierwszej części spotkania prezentowała się Rokita. Skalnik do przerwy nie umiał znaleźć sposobu na obronę Rokity, jedyne zagrożenie dla Kornio, miało miejsce po rzutach rożnych i fatalnym kryciu w polu karnym graczy z Kornatki. Natomiast Rokita stwarzała sobie sytuacje strzeleckie, czy to z dystansu, czy po akcjach skrzydłami. Dwie z nich zakończyły się bramkami i w obu z nich największy udział miał Ścibor. Najpierw w 14 min po zgraniu głową ze środka pola, kapitalnie urwał się prawą stroną i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi z Trzemeśni. Przy drugiej bramce „Bobo” raz jeszcze dynamicznie przedarł się prawą flanką i świetnie obsłużył Żuławińskiego, który ze spokojem umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron, początkowo nadal przeważała Rokita ale z biegiem czasu, gra gospodarzy wyglądała coraz gorzej i goście zaczęli dochodzić do głosu. Akcje Skalnika były coraz groźniejsze, ale obrona Rokity za każdym razem wychodziła obronną ręką. Do czasu gdy w 66 min Mistarz sprezentował gościom rzut wolny na 17 metrze, a tego na bramkę, po świetnym strzale nad murem, zamienił środkowy pomocnik Skalnika. Kontaktowa bramka podziałała mobilizująco na graczy z Trzemeśni, a Rokita zaczęła się gubić i zaprzepaszczała kolejne szanse po kontratakach. W 79 minucie Skalnik miał sytuację, która mogła odmienić losy spotkania, ale pomocnik gości przestrzelił głową z 3 metrów. W 88 minucie popisową akcję przeprowadził rezerwowy Kowalczyk, ośmieszając obrońce Skalnika i wykładając piłkę do pustej bramki drugiemu ze zmienników Dudzikowi. Bramka na 3-1 zakończyła spore emocje, jakie towarzyszyły temu spotkaniu. Tym samym 3 punkty zasłużenie pozostały w Kornatce.