Subiektywne prognozy na wiosnę

• autor: DeRossi10, 2010-03-26 22:51
 Długa zima w końcu odpuściła, stopniał śnieg i na boiskach zaczyna zielenić się trwa. Hale, orliki, sztuczne murawy idą powili w zapomnienie. Wielkimi krokami zbliża się liga! Już za dwa tygodnie wznowi rozgrywki nasza „Serie A”. Dlatego my postanowiliśmy pokusić się o prognozę tego co może wydarzyć się na A-klasowych boiskach w tej rundzie.

Rokita przystępuje do spotkań rewanżowych z wysokiej trzeciej pozycji i z całą pewnością obrona tej pozycji nie będzie zadaniem prostym. Ale pozostanie na „pudle” jest celem jak najbardziej realnym. W pierwszą niedzielę po Świętach Wielkiejnocy zespół z Kornatki pojedzie do Trzemeśni by tam powalczyć o pierwsze punkty na wiosnę:

kolejka 14:

Skalnik – Rokita

Trzemeśnia od lat jest jednym z najgorętszych terenów w lidze. Nie inaczej jest w tym sezonie na własnej murawie Skalnik przegrał tylko z dominatorem z Krzyszkowic. Na korzyść Rokity przemawia jednak fakt, że to pierwsza kolejka po długiej przerwie i wystąpi w praktycznie najsilniejszym zestawieniu (A.Kania pauzuje za kartki). A personalnie nasz zespół wygląda lepiej od zespołu z Trzemeśni, dlatego jeśli nie zabraknie zaangażowania, zwycięstwo jest w zasięgu.

Pierwszy mecz: Rokita – Skalnik 4-2

Nasz typ: 2

kolejka 15:

Rokita – Clavia

W rozegranym zimą sparingu Rokita rozbiła Clavię 6-2. I choć wiadomo, że w lidze będziemy mieć zupełnie inny mecz, to w Kornatce Clavia nie powinna mieć wiele do powiedzenia. Zwłaszcza, że jesienią Rokita doznała bolesnej porażki, jest więc okazja do rewanżu.

Pierwszy mecz: Clavia-Rokita 2-0

Nasz typ: 1

kolejka 16:

Cyrhla – Rokita

Pomimo, że w A-klasie, w Kornatce, Rokita ogrywa Cyrhlę z łatwością, to wyjazd do Krzczonowa nie jest czymś przyjemnym. Aczkolwiek walka na małym nierównym boisku to dla naszych żadna nowość, stąd 3 punkty są w zasięgu. Nie należy jednak lekceważyć Krzczonowian, którzy odgrażają się meczem u siebie. Do tego przypadek może namieszać przy wyniku.

Pierwszy mecz: Rokita – Cyrhla 6-3

Nasz typ:2x

kolejka 17:

Rokita – Topór

Jesienią mecz z beniaminkiem miał dziwny przebieg. Rokita zamiast do przerwy prowadzić 5-0, musiała do ostatnich minut starać się o zwycięską bramkę. Tamto spotkanie wygrał w pojedynkę Jurkiewicz. Dziś nie ma go już z nami, ale u siebie koncentracja powinna być wystarczająca.

Pierwszy mecz: Topór- Rokita 2-3

Nasz typ:1

kolejka 18:

Sęp-Rokita

Na ten mecz w Kornatce czekają wszyscy. Przed rokiem w Drogini Rokita w mocno osłabionym składzie, mimo dobrej gry poległa, z wiadomych przyczyn, aż 6-1. Wynik tych debry boli naszych zawodników cały czas. Szansa na zemstę będzie wymarzona, ponieważ na dzień dzisiejszy o Sępie znów możemy powiedzieć, że to zespół z Drogini, po tym jak zimą opuścił go cały „szwadron najemników”.

Pierwszy mecz: Rokita-Sęp 2-1

Nasz typ:2

kolejka 19:

Rokita-Hejnał

Nie można wygrać wszystkich spotkań. A jeśli już ktoś ma wygrać w tym sezonie w Kornatce, to może to być tylko i wyłącznie „Kat Rokity” Krzyszkowice. Patrząc na ostanie lata i potyczki tych drużyn możemy pokusić się o deprymujący wniosek – obie grają ale wygrywa tylko jedna. Mecze z Hejnałem paraliżują naszych zawodników, na dodatek Hejnał w tym sezonie gra w innej lidze.

Pierwszy mecz: Hejnał-Rokita 2-0

Nasz typ: 2