Aktualności

Niespodzianka w Śledziejowicach

• autor: maciek.14, 2014-05-11 18:43

LKS Śledziejowice - Rokita Kornatka 1:2

Trzy punkty przywieźli dzisiaj do Kornatki zawodnicy Rokity, którzy pokonali wyżej notowaną drużynę ze Śledziejowic. Rezultat ten pozwolił na przedłużenie dobrej passy sześciu kolejnych meczów bez porażki. Do składu po pauzie za czerwoną kartkę wrócił Budzowski i był to bardzo dobry comeback skrzydłowego, który  w tym spotkaniu zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Pierwszy kwadrans meczu to typowe badanie sił rywala. W szesnastej minucie po stracie w środku pola A.Piwowarczyka przed szansą na zdobycie gola stanął Drobniak ale w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybił Ma.Wyroba. Rokita odpowiedziała szybką kontrą. Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował A.Kania, niestety Ścibor źle trafił w futbolówkę i jego strzał nie sprawił większych problemów Palczewskiemu. Chwilę później błąd w defensywie popełnił A.Kania ale z prezentu nie potrafił skorzystać napastnik rywali, który uderzył obok długiego słupka. Kolejną akcję naszego zespołu zainicjował Budzowski, który przedarł się lewą stroną, dośrodkował na piąty metr lecz piłki wślizgiem nie sięgnął A.Piwowarczyk. Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. Centra Michalczyka dotarła do niekrytego Kozaka, który bez większych problemów ograł Kornio i było 1:0 Gospodarze prowadzenie mogli stracić już w następnej akcji jednak atomowe uderzenie Mistarza z rzutu wolnego cudem obronił Palczewski. Ostatnie minuty pierwszej części należały do graczy ze Śledziejowic, a dokładniej do Drobniaka, który zmarnował dwie znakomite okazje.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęła Rokita jednak mimo tego, że stworzyła kilka ciekawych akcji nie doprowadziła do wyrównania. Z drugiej strony szansę na podwyższenie prowadzenia miał napastnik gospodarzy ale jego strzał fenomenalnie obronił Kornio. Z biegiem czasu inicjatywę zaczął przejmować zespół trenera Wyroby co zaowocowało kilkoma ciekawymi akcjami. Swoją drugą szansę z rzutu wolego miał Mistarz ale z siedemnastu metrów trafił wprost w mur. Rokita dopięła swego w 75 minucie wtedy A.Piwowarczyk znakomicie wypatrzył na skrzydle Łukasza Batko, ten wbiegł z piłką w pole karne i dograł ją do Budzowskiego, który pewnym strzałem pokonał Palczewskiego. Stracona bramka podrażniła gospodarzy którzy od razu stworzyli sobie okazję do objęcia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Michalczyka i niefortunnej interwencji Mistarza Rokitę uratował Kornio a dobitkę zablokował Mikołaj Wyroba. Zwycięską szalę na swoją korzyść drużyna z Kornatki przechyliła w 83 minucie. Batko świetnie podał do wbiegającego w pole karne Budzowskiego ten ograł bramkarza i odegrał do lepiej ustawionego Mikołaja Wyroby, który skierował piłkę do pustej bramki. Dzięki temu zwycięstwu Rokita awansowała w tabeli na szóstą lokatę.

W najbliższą niedzielę do Kornatki przyjedzie lider tabeli Wiślanka Grabie. Początek spotkania o godzinie 17:30