Aktualności

Co słychać w Rokicie?

• autor: DeRossi10, 2014-02-18 11:29

foto. Krzysztof Garbacz

Do startu rundy wiosennej zostało jeszcze trochę czasu, ale czas najwyższy przybliżyć wszystkim kibicom i sympatykom naszego klubu obecną sytuację w pierwszym zespole.

Na początek kwestie kadrowe. W porównaniu z rundą jesienną, w zespole seniorów zaszło kilka zmian. Kadra drużyny znacznie się uszczupliła, ponieważ z Rokitą pożegnali się Gabryś, B.Budzowski oraz co najistotniejsze P.Leśniak czyli popularny „Bóła”. Jackowi Gabrysiowi skończyło się półroczne wypożyczenie i wrócił do Górnika Wieliczka (na dzień dzisiejszy szuka nowego klubu). Podobnie wygląda sprawa z Bogdanem Budzowskim, który jesienią nie przebił się do pierwszego składu i zdecydował się wrócić do rodzimego Halniaka Zawada. Zdecydowanie największym osłabieniem jest odejście Piotra Leśniaka, który na stałe przeniósł się do Austrii. Nikt natomiast nie wzmocnił zespołu, w oknie zimowym Rokita nie pozyskała ani jednego zawodnika. Trenerem zespołu niezmiennie jest Arkadiusz Wyroba.

24. Zembala Norbert

Rokita rozpoczęła treningi 17 stycznia, w zajęciach uczestniczą wszyscy zawodnicy, a zespół z każdym tygodniem wygląda coraz solidniej. Czego dowodem są dwa dotychczas rozegrane sparingi z Iskrą Głogoczów 10-0 oraz z Huraganem Waksmud 4-1.

W spotkaniu z Iskrą zespół z Kornatki pokazał dwa skrajnie odmienne oblicza. W pierwszej połowie mimo kilku dogodnych okazji Rokita nie była w stanie zdobyć bramki. Natomiast po zmianie stron w przeciągu 15 minut od 47 do 63 minuty meczu strzeliła rywalom aż 9 bramek, ostatecznie wygrywając 10 do 0.

Drugi sparing z dużo bardziej wymagającym rywalem, również można zaliczyć do udanych. Trener Wyroba zdecydował się na eksperyment i przewidział na ten mecz 2 składy. Dlatego w pierwszej połowie na ławce usiedli dotychczas podstawowi zawodnicy jak: A.Piwowarczyk czy Budzowski, a w bój wypuszczone zostały młode wilki M.Piwoarczyk czy Batko. I to właśnie w pierwszej połowie Rokita prezentowała się dużo lepiej, całkowicie dominując rywala agresywną grą. Do przerwy trafiali napastnicy M.Piwowarczyk i Żuławiński. Po zmianie stron mimo słabszej gry Kornatka również zdobyła dwie bramki i znów na listę strzelców wpisał się napastnik, tym razem A.Piwowarczyk, który dwukrotnie pokonał bramkarza Huraganu.

Kolejny mecz kontrolny Rokita zagra już w sobotę o 20:00 na sztucznym boisku na myślenickim Zarabiu. Rywalem będzie Sęp Droginia.