Derby na zero

• autor: DeRossi10, 2013-08-18 11:55

Bezbramkowy remis Rokity w starciu z Rabą

Już w pierwszej kolejce nowego sezonu, nowej V-ligi na przeciw siebie stanęli rywale zza miedzy, Raba Dobczyce i Rokita Kornatka. Mając w pamięci spotkania tych drużyn w ubiegłym sezonie zapowiadały się wielkie emocje. Licznie zgromadzeni kibice z dużej chmury, deszczu w postaci bramek się jednak nie doczekali, a i mecz stał na kiepskim poziomie.

Zawiodła szczególnie Rokita, która bardzo słabo zaprezentowała się w Dobczycach. Zespół trenera Wyroby zagrał bojaźliwie, ograniczał się tylko do najprostszych rozwiązań. Pierwszą połowę lepiej rozpoczęła Raba od początku narzucając gościom swoje warunki gry i dochodząc do dwóch sytuacji bramkowych. Najpierw z powietrza mocno uderzył Kabaja, ale Kornio zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Później z 17 metrów przymierzył Brytan, ale i tym razem świetnie bronił golkiper Rokity. Zespół z Kornatki nie pozostał jednak dłużny i po zagraniu w uliczkę Ma. Wyroba uderzył groźnie, jednak futbolówka trafiła tylko dalszy słupek.

Druga część mogła idealnie rozpocząć się dla Rokity, ponieważ w wymarzonej sytuacji znalazł się R.Budzowski. Z 8 metrów trafił jednak wprost w wychodzącego Rumana. Niestety był to ostatni ofensywny akcent czarno-czerwonych w tym spotkaniu. Do końca meczu Raba zdominowała wydarzenia na boisku i kilka razy była bardzo bliska zdobycia zwycięskiej bramki. Najbliżej szczęścia był w 76 minucie Grudzień, który wykonywał rzut karny po faulu Mistarza na Kabai. Rutynowany obrońca fatalnie wykonał jednak jedenastkę, uderzając pół metra od słupka. Mimo dużej przewagi Raby wynik zawodów nie uległ już zmianie i obie ekipy zdobyły pierwszy punkt w nowym sezonie.