Aktualności

Marsz w górę tabeli

• autor: DeRossi10, 2012-09-30 19:06

Rokita wygrywa z Jordanem 2-1 i awansuje w ligowej drabince

Dziś w Kornatce nasz zespół pokonał ekipę z pobliskiego Zakliczyna 2-1. Rokita jest niepokonana od 4 spotkań i powoli wydostaje się z dna ligowej tabeli. Wszystko wskazuję na to, że towarzysząca w tym sezonie podopiecznym trenera Manieckiego nieudolność powoli znika i Rokita nabiera wiatru w żagle.

Po raz kolejny mecz w Kornatce przyciągnął sporą liczbę kibiców, którzy zobaczyli ciekawy pojedynek. W pierwszej części groźniejsi pod bramką rywala byli miejscowi. Na początku zawodów okazję sam na sam zmarnował Rozwadowski potem strzał Stramy z 17 metrów kapitalnie obronił bramkarz Jordana. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali dopiero w 34 minucie, gdy dośrodkowanie z prawej strony Budzowskiego zamknął A.Piwowarczyk, trafiając z 5 metrów.

Po przerwie Rokita grała z kontrataku, ale w każdej ofensywnej akcji brakowało dokładnego wykończenia. Gościa starali się odrobić straty i w 72 minucie byli bardzo blisko wyrównania, ale Kornio popisał się genialną robinsonadą broniąc strzał z dystansu pomocnika gości. W 78 minucie Jordan doprowadził do remisu. Napastnik Zakliczyna przed szesnastką zakręcił obrońcami i strzelił nie do obrony. W samej końcówce meczu o zwycięstwie Rokity przesądził jednak, były gracz Jordana, Rozwadowski indywidualną akcją dając zwycięstwo Kornatce.