Odtwarzacz

Aktualności

Zwieńczenie udanego sezonu

• autor: DeRossi10, 2012-07-09 23:06

Podopieczni trenera Manieckiego do awansu do V ligi dokładają Puchar Gminy Dobczyce!

W weekend na stadionie KS Raba w Dobczycach odbył się V Turniej o Puchar Burmistrza. Rokita wygrywając w finale 2-0 z gospodarzem mistrzostw gminy Rabą, obroniła wywalczony przed rokiem w Nowej Wsi puchar.

W sobotę, rozegrane zostały pojedynki w dwóch grupach. Rokita w osłabionym składzie awansowała do niedzielnego półfinału po zwycięstwie 1-0 z Iskrą Brzączowice (po cudownym trafieniu Stramy) i bezbramkowym remisie z Huraganem Stadniki. W niedzielę w półfinale Kornatka trafiła na ekipę z Dziekanowic, z którą wygrała w minimalnych rozmiarach 1-0 (po bramce Rozwadowskiego).

W finale na drodze obrońców tytułu stanął murowany faworyt zawodów Raba Dobczyce, która w sezonie ligowym otarła się o 4 ligę. Trwający 50 minut pojedynek obfitował w zaciętą walkę i liczne sytuacje bramkowe, lepszą skutecznością wykazała się jednak Rokita i zwyciężyła 2-0, po dwóch trafieniach A.Piwowarczyka. Podopieczni trenera Manieckiego nie stracili w tym turnieju ani jednej bramki, ale nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do golkipera Raby Rumana, nagrodę króla strzelców otrzymał A.Piwowarczyk.