Odtwarzacz

Aktualności

Zadyszka Rokity

• autor: DeRossi10, 2011-09-18 19:26

Z bardzo słabej strony zaprezentowała się Rokita w upalne niedzielne popołudnie na boisku Dziecanovi w Rudniku. Gorsza dyspozycja zespołu z Kornatki nie przeszkodziła mu jednak w odniesieniu kolejnego wyjazdowego zwycięstwa.

Gra podopiecznych trenera Manieckiego od początku spotkania wyglądała źle, a na boisku dużo było chaosu. W pierwszej części spotkania Rokita wypracowała sobie dwie wyborne sytuację do zdobycia bramki. Najpierw D.Piwowarczyk w sytuacji sam na sam uderzył nad poprzeczką, a chwile później bramkarz Dziecanovi sparował strzał A.Piwowarczyk na słupek. W końcu z pomocą graczom z Kornatki przyszedł bramkarz miejscowych puszczając między nogami strzał Stramy z 25 metrów. Gospodarze szybko odpowiedzieli. Obrońcy Rokity trzy razy próbowali wyekspediować piłkę z pod własnej bramki, ale ani jedna próba się nie udała i Dziecanovia wyrównała stan zawodów na 1-1. Przed przerwą Rokita trafiła do siatki raz jeszcze po rzucie wolnym z prawej strony pola karnego piłkę piętą zgrał A.Piwowarczyk, a zamykający akcję Wyroba wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Po zmianie stron na boisku dogodnych sytuacji bramkowych było jak na lekarstow. Gospodarze nie bardzo wiedzieli jak przedrzeć się pod bramkę Żaka, a goście fatalnie marnowali świetne sytuacje do kontrataków. Rokita zagrała słabe zawodny, ale i tak zasłużyła na zwycięstwo, zwłaszcza, że ostatnie 10 minut grała w dziesiątkę po czerwonej kartce jaką zobaczył P.Leśniak.