Odtwarzacz

Aktualności

Pogrom po przerwie

• autor: DeRossi10, 2011-09-10 20:18

Derbowy mecz pomiędzy Iskrą Brzączowice a Rokitą Kornatka miał dwa zgoła odmienne oblicza. W pierwszej połowie faworyzowana Rokita zagrała bardzo słabo. Po zmianie stron zawodnicy z Kornatki złapali jednak odpowiedni rytm i rozgromili rywala strzelając mu aż siedem bramek. Końcowy wynik 0-8 nie pozostawia złudzeń kto w tym spotkaniu był beniaminkiem, a kto liderem tabeli.

Początek spotkania zapowiadał jednostronny mecz. Rokita podeszła wysoko pressingiem na zespół gospodarzy i zawodnicy Brzączowic mieli duże problemy. Przewaga Kornatki szybko przyniosła bramkę. W 11 minucie D.Piwowarczyk zagrał w pole karne do swojego kuzyna A.Piwowarczyka, a ten nie zmarnował doskonałej okazji i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po bramce na 1-0 gra podopiecznych trenera Manieckiego całkowicie siadła. Dużo było strat, nieprzemyślanych zagrań i nerwowości w poczynaniach graczy Rokity. Gospodarze natomiast próbowali, starali się coś wskórać ale na niewiele było ich stać. Jedyną dogodną sytuację do zdobycia bramki miał były zawodnik Rokity Kozielec, ale w polu karnym uprzedził go stojący w bramce Kornatki Żak. Rokita w pierwszej połowie strzeliła jeszcze jedną bramkę, ale sędzia boczny „czegoś” się dopatrzył i podniósł chorągiewkę nie uznając gola Popielaka.

Na drugą połowę Rokita wyszła już maksymalnie zmotywowana, po mocnych słowach jakie padły w zespole w trakcie przerwy. Obraz gry uległ całkowitej zmianie. Zespół z Kornatki zaczął grać szybko, zespołowo i z pomysłem. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Do prostopadłej piłki w polu karnym wyszedł Strama, w kapitana Rokity wpadł stoper miejscowych i sędzia wskazał na wapno. Pod nieobecność na boisku kontuzjowanego Ma.Mistarza do piłki podszedł A.Piwowarczyk i szczęśliwie zamienił karnego na bramkę. Przy prowadzeniu 2-0 w grze Rokity pojawił się luz, natomiast gospodarze wyraźnie się podłamali. Do końca spotkania gospodarze nie mieli już nic do powiedzenia, a przy piłce byli najczęściej zaczynając grę z środka boiska. A wszystko za sprawą mądrzej grających gości, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń i cały czas parli na bramkę Iskry. Kolejne bramki były efektem zespołowych akcji Rokity i rezygnacji ze strony zawodników Brzączowic. Rokita bezlitośnie wykorzystała słabość rywala i wbiła jeszcze sześć bramek. Dwie bramki dołożył A.Piwowarczyk i po jednek Budzowski, Wyroba, Strama i Ścibor.