Aktualności

Do trzech razy sztuka!

• autor: DeRossi10, 2011-07-11 15:39

Rokita wygrała Puchar Burmistrza GiM Dobczyce!

W miniony weekend w Nowej Wsi odbyła się czwarta edycja turnieju o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. W sobote rozegrano pierwszą grupową fazę zawodów, natomiast w niedziele odbyły się finały. Po raz trzeci z rzędu do finału awansował nasz zespół. W poprzednich dwóch latach podopieczni trenera Manieckiego przegrywali, tym razem staneli jednak na wysokości zadania i zdobyli mistrzostwo gminy Dobczyce!

Turniej w Nowej Wsi był bardzo nietypowy ponieważ w jednej grupie spotkały się trzy najwyżej notowane drużyny w gminie. I tak w sobotę Rokicie przyszło się mierzyć z Rabą i Dziecanovią.

W pierwszym spotkaniu tej grupy zespół z Dobczyc pokonał 1-0 popularną Dziexę, dlatego Rokita aby marzyć o finale nie mogła przegrać z VI-ligową Rabą.

Mecz pomiędzy Rabą a Rokitą zaczął się tak naprawdę dopiero po przerwie, ponieważ w pierwszych 20 minutach wiecej było przerw w grze i dyskusji z arbitrem niż właściwej piłki nożnej. Wynik spotkania otworzył Ma.Mistarz, w swoim stylu z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Po chwili Rokita mogła prowadzić 2-0 ale pojedynek sam na sam z Rumanem przegrał Żuławiński. Faworyt z Dobczyc nie pozostawał jednak dłużny i po fatalnym błędzie Ma.Mistarza, Hyży doprowadził do remisu. W końcówce spotkania oba zespoły miały swoje okazje, ale bliżej wygranej była Rokita po stu procentowej okazji Scibora.

Po remisie z Rabą, aby awansować do finały Rokita musiała wygrać conajmniej 2-0. Niezbędny wynik Nasi osiągnęli nadspodziewanie łatwo, bo w meczu z Dziecanowią zespół z Kornatki był zdecydowanie lepszy i mógł wygrać nawet 5-0.

W finałowym spotkaniu Rokita była zdecydowanym faworytem. Fatum finałów wciąż ciążyło jednak nad naszym zespołem. Bo mecz z Iskrą nie wyszedł im kompletnie. Rokita grałą fatalnie zwłaszcza w pierwszej połowie, w której po prezentach naszej obrony Brzączowice mogły prowadzić w tym spotkaniu. Po zmianie stron "Nesta" znów dał znać o sobie i po raz kolejny z rzutu wolnego zdobył prowadzenie. Gdy wydawało się, że Rokita dowiezie skromne 1-0 do końca. W polu karnym kontrowersyjny faul popełnił D.Piwowarczyk i Sułkowski wyrównał na 1-1. W serii rzutów karnych Rokita udowodniła jednak swoją wyższość i pewnie wygrała 4-2!